Τετάρτη, 05 Αυγούστου 2020

Σκόνταψε στα Ίρια ο Α.Ο.Υ. Ζωντανός στο κυνήγι για τα μπαράζ.

• Κυριακή, 06 Δεκεμβρίου 2015 17:39
  • 1'

Την ολοκλήρωση του Α΄ Γύρου του Πρωταθλήματος είχαμε σήμερα για τον Α.Ο.Υ με την ομάδα να γνωρίζει την ήττα στα Ίρια με 3-2 από τον τοπικό Κεραυνό. Η ομάδα της Ύδρας ενώ στα πρώτα λεπτά μπήκε πολύ δυνατά στον αγώνα, οι γηπεδούχοι και με τη βοήθεια της τύχης κατάφεραν να πετύχουν 3 γκολ (6', 27', 42') με αποτέλεσμα να πάρουν μεγάλο προβάδισμα για τη νίκη. Λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου οι παίκτες του Α.Ο.Υ σε μια εξαιρετική συνεργασία σε μια φάση που ξεκίνησε από τον τερματοφύλακα, μείωσαν το σκορ σε 3-1 με τον Ράμπια στο 44'. Έτσι έληξε το πρώτο ημίχρονο.
Στο δεύτερο μέρος ο Α.Ο.Υ πήρε από νωρίς την πρωτοβουλία των κινήσεων, πίεσε τους γηπεδούχους και πέτυχε το δεύτερο γκολ με τον Basho 12 λεπτά πριν το τέλος. Στον χρόνο που απέμεινε υπήρξαν ευκαιρίες για να ισοφαρίσει ο Α.Ο.Υ με κυριότερη ένα φάουλ του Νεκτάριου Καλαφάτη, που έδιωξε με δυσκολία ο τερματοφύλακας του Κεραυνού σε κόρνερ αλλά και σε μια δεύτερη ευκαιρία ο Μαύρος δεν κατάφερε σε ένα τετ-α-τετ να κερδίσει τον τερματοφύλακα.
Το τέλος του Α΄ Γύρου φέρνει την ομάδα της Ύδρας παρά την ήττα της, να παραμένει στο κυνήγι των πρώτων θέσεων που θα της εξασφαλίσει μια θέση για τα μπαράζ ανόδου. Να τονίσουμε ότι η ομάδα έχει ξεκινήσει με -4 από την περασμένη χρονιά και για τον λόγο αυτό η μέχρι στιγμής πορεία του Α.Ο.Υ κρίνεται ικανοποιητική.

Στη βαθμολογία ο Α.Ο.Υ βρίσκεται στην 7η θέση με 8 βαθμούς, ΝΙΗ  4-0-4, και τέρματα 20-10.

Για τον ΑΟΥ αγωνίστηκαν οι: Καλαφάτης Ελευθέριος, Κυριακάκης Γεώργιος, Mελέτης, Gotzai A., Τσαγκάρης Δημήτρης, Σμυρνιώτης Χρήστος, Καλαφάτης Νεκτάριος, Ράμπιας Αντώνιος-Βασίλειος, Zdrava Nuri, Βasho Vangjel και Σκόρρας Γιώργος. Επίσης οι Μαύρος Σπ., Κρανιδιώτης, Άρσι.