Τετάρτη, 21 Αυγούστου 2019

Πρώτη θέση στη βαθμολογία για τον Α.Ο.Υ

• Σάββατο, 03 Νοεμβρίου 2012 18:13
  • 1'

Μετά την ολοκλήρωση της 4ης αγωνιστικής βρίσκεται στην πρώτη θέση του ομίλου ισόβαθμος με τον Θησέα.

Η ομάδα της Ύδρας αγωνίστηκε το Σάββατο 3/11/12 εντός, εναντίον της Δρυόπης όπου και τη νίκησε με 3-1. Χαρακτηριστικό ήταν πως μπήκαμε δυνατά από την αρχή του αγώνα και κατάφεραμε να ανοίξουμε το σκορ πολύ νωρίς με τον Σκόρρα με κοντινή προβολή έπειτα από συρτό σουτ του Καλαφάτη. Ο αγώνας συνεχίστηκε χωρίς κάτι το αξιοσημείωτο μέχρι το 38΄, όπου μετά από συνεχή λάθη των παικτών μας, δεχτήκαμε την ισοφάριση. Η απάντηση ήρθε όμως αμέσως, με μια πολύ ωραία κεφαλιά από τον Τζάκα, που έκανε το 2-1, δίνοντάς μας πάλι το προβάδισμα. Μ' αυτό το σκορ έληξε το πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο κυριαρχήσαμε στον αγωνιστικό χώρο και πετύχαμε το 3-1 στο 56΄με τον Σκορρα. Από εκεί και ύστερα και μέχρι το τέλος του αγώνα έγινε ένα παιχνίδι κέντρου με εξαίρεση μια μικρή πίεση που δέχτηκε η άμυνα του Α.Ο.Υ στα τελευταία λεπτά. Να σημειώσουμε τις διαμαρτυρίες των παικτών της ομάδας μας προς το διαιτητή για δυο φάσεις. Πρώτα σε μια φάση όταν ο Λαρετζάκης πλάσαρε από μακριά σε κενή εστία αλλά ο τερματοφύλακας της Δρυόπης σταμάτησε με τα χέρια εκτός περιοχής την μπάλα στερώντας μας το γκολ, και στο 75΄όταν ο Καλαφάτης ανατράπηκε από τον τερματοφύλακα μέσα στην περιοχή χωρίς να δοθεί η εσχάτη των ποινών. Εν κατακλείδι ο Α.Ο.Υ έπαιξε αρκετές φορές με τους 2 πλάγιους επιθετικούς κοντά στη γραμμή, όπως είχε ζητήσει ο προπονητής της ομάδας Μιχάλης Χατζηκωνσταντίνου, κάτι που έκανε τους αντιπάλους αμυντικούς να δίνουν χώρους στο κέντρο της άμυνας, πράγμα που εκμεταλλευτήκαμε σωστά.