Τετάρτη, 11 Δεκεμβρίου 2019

ΜΑΓ(Κ)ΙΚΟ «διπλό» για τον ΑΟΥ ! 4-3 την Θύελλα Μαλανδρενίου

• Κυριακή, 24 Νοεμβρίου 2019 20:20
  • 1'

Σημαντική νίκη πέτυχε το απόγευμα της Κυριακής ο ΑΟΥ για την 6η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2 ΕΠΣ Αργολίδος.

Σε έναν συναρπαστικό αγώνα ο οποίος πραγματοποιήθηκε με πολύ κακές καιρικές συνθήκες και σε έναν πολύ βαρύ αγωνιστικό χώρο από τη βροχή, η ομάδα μας ήταν εντυπωσιακή αλλά κυρίως ψυχωμένη.

Οι παίκτες μας από την αρχή έδειξαν πόσο πολύ ήθελαν αυτή τη νίκη και ήταν εκείνοι που με την πολύ καλή εμφάνισή τους προηγήθηκαν με 0-2.

Λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, οι γηπεδούχοι μείωσαν το σκορ σε 1-2. Στο δεύτερο μέρος η ομάδα δεν επηρεάστηκε από αυτό και απάντησε με ακόμα ένα γκολ γράφοντας το 1-3 και παίρνοντας διαφορά ασφαλείας.

Και ενώ όλα έδειχναν να ξεκαθαρίζουν υπέρ της Ύδρας, ήρθε μία αποβολή για τον ΑΟΥ όπου άλλαξε τις ισορροπίες. Η Θύελλα έχοντας το αριθμητικό πλεονέκτημα αύξησε την επιθετικότητά της και κατάφερε να πετύχει δύο τέρματα, φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσια.

Φτάνοντας προς το τέλος του αγώνα που όλα κρεμόντουσαν σε μια κλωστή, μίλησε η ψυχή αλλά και το πόσο ήθελαν τη νίκη οι παίκτες μας, καθώς πέτυχαν και τέταρτο τέρμα λίγο πριν το τελικό σφύριγμα του διαιτητή, ανακτώντας το προβάδισμα ξανά για τη νίκη.

Στα εναπομείναντα λεπτά των καθυστερήσεων -που σύμφωνα με τους παίκτες μας ήταν αδικαιολόγητα πολλά- ο ΑΟΥ κατάφερε να κρατήσει με την άμυνά του το σημαντικό αυτό διπλό και να πανηγυρίσει μια σπουδαία νίκη.

Με αυτή την επιτυχία ζευγαρώνει τις εκτός έδρας νίκες του, φτάνει τους εννέα βαθμούς και την 5η θέση στον βαθμολογικό πίνακα και φυσικά βλέπει με μεγαλύτερη αισιοδοξία τη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Συμπερασματικά: Η σημερινή νίκη "ψυχής" του ΑΟΥ ήταν συνέχεια της προηγούμενης εκτός έδρας νίκης με τον Μυκηναϊκό.

Η ομάδα μας, δείχνει να ανακτά την ηρεμία της και να επιστρέφει το «μέταλλο» του νικητή, όπως την έχουμε συνηθίσει.

Της ομάδας που δεν είναι ευχαριστημένη με τίποτα άλλο εκτός από τη νίκη. Μαζί διοίκηση και παίκτες, όπως πανηγύρισαν στα αποδυτήρια, έτσι ενωμένοι θα διεκδικήσουν ό,τι καλύτερο για τη συνέχεια του Πρωταθλήματος!

Έπαιξαν για τον ΑΟΥ: Καλαφάτης Ε., Velika A., Μητρώκας Δ., Κραβαρίτης Δ., Τσαγκάρης Δ., Basho V., (Έκανε το 3-4 στο 90'), Καλαφάτης Ν., (έκανε το 0-2 στο 32'), Ράμπιας Α., (στο 65' 1-3), Zdrava N., Σκαρπινάκης Λ., Ζωγκός Π. - Αλλαγές: Παπανικολάου Α., Μπίκος-Διοκαράντος Θ., Τζάκας Δημ., Καλαφάτης Ε.