Τετάρτη, 02 Δεκεμβρίου 2020

Εντυπωσιακή πρεμιέρα για τον Α.Ο.Υ. Συνέτριψε τον Δυοβουνιώτη με 5-0

• Κυριακή, 01 Νοεμβρίου 2020 18:14
  • 1'

Με το δεξί ξεκίνησε ο Α.Ο.Υ. τις αγωνιστικές υποχρεώσεις του για το πρωτάθλημα της Α2 Αργολίδας. Η ομάδα μας στον πρώτο φετινό της αγώνα για την Α' Αγωνιστική του Πρωταθλήματος, πιάνοντας πολύ καλή απόδοση επιβλήθηκε στην Ύδρα της ομάδας του Δυοβουνιώτη με σκορ 5-0.

Στην αναμέτρηση από νωρίς, η ομάδα της Ύδρας πήρε την πρωτοβουλία των κινήσεων και άρχισε να σφυροκοπά με επιθέσεις την αντίπαλη άμυνα.

Έτσι λίγο πριν συμπληρωθεί το πρώτο ημίωρο, σε ένα κερδισμένο φάουλ και λίγα μέτρα έξω από την περιοχή ο Νεκτάριος Καλαφάτης με μια άψογη εκτέλεση πέτυχε ένα υπέροχο τέρμα και έβαλε τον ΑΟΥ μπροστά στο σκορ. Λίγα λεπτά αργότερα ο Άγγελος Πλευρίτης ήταν αυτός όπου σε ένα από τα ανεβάσματά του, βρέθηκε σε θέση για γκολ και με ένα δυνατό σουτ πέτυχε ένα πολύ όμορφο σε εκτέλεση τέρμα, κάνοντας το 2-0.

Αυτό ήταν και το σκορ που έκλεισε το ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος η ομάδα της Ύδρας συνέχισε στον ίδιο ρυθμό την επιθετικότητά της και έτσι γρήγορα έφτασε στο 3-0, στο 48ο λεπτό με τον Νούρι όπου σκόραρε με κεφαλιά. Στο 74ο λεπτό μετά από ένα κερδισμένο πέναλτι ο Ντόνι ανέλαβε την εκτέλεση και πέτυχε το 4-0. Τον χορό των γκολ έκλεισε ο Κραβαρίτης στο 76ο λεπτό κάνοντας το 5-0 όπου ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Αγωνίστηκαν με την Ύδρα: Κουτσουμπής Δ.ν., Ζωγκός Παν., Γκορίλας Α., Mario Ndoni, Τζάκας Δημ., Ράμπιας Αντώνης, Καλαφάτης Νεκτάριος, Ντούσκος Στέφανος, Zdrava Nuri, Κραβαρίτης Δ. και Πλευρίτης Άγγελος

Αλλαγές: Τσιτσινάκης Α.(57'), Velika Arshi (41'), Παπανικολάου Αλ 57' (Ασβεστάς Ε. 67')